صفحه اول arrow انقلاب اسلامي و جوانان
دوشنبه, 30 مارس 2015

انقلاب اسلامی و جوانان

RTF

امروز حضور جوانان در تمامی عرصه ها و صحنه های نظام ضامن حفظ و تداوم انقلاب اسلامی و نويد بخش ساختن ايراني آباد است. اعتماد به جوانان و واگذاری مسئولیتها به آنان زمينه ساز تقویت حس مسئولیت پذیری و خودباوری در جوانان و پيشرفت و تحول همه جانبه در کشور است.

اين جوانان که به بركت انقلاب اسلامی و اندیشه های نورانی حضرت امام (ره) متحول شدند، در دوران انقلاب اسلامی بویژه در سالهای دفاع مقدس كه صحنة رويارويي تمام كفر با تمام اسلام بود آنگونه حماسه آفريدند که نوجوان 13 ساله ای همچون شهید فهمیده مدال افتخار و رهبری از بسیجی راحل حضرت امام (ره) گرفت. حضرت امام (ره) همیشه به جوانان عشق می ورزیدند و به نيروي بالقوه و بالفعل جوانان انقلاب ايمان كامل داشتند، به جوانان بها دادند و جوانان را امید و نوید خود می خواندند و در نهایت انقلاب را به‌دست جواناني سپرد كه آن را به پيروزي رسانده بودند. ایشان می فرمودند:" شما جوانان برومند شما محصلین ارجمند که امید من هستید و نوید من هستید باید در هر جا که هستید در هر جای ایران که هستید باید بیدار باشید با بیداری از حقوق خودتان دفاع کنید". حضرت امام (ره) در ادامه به ضرورت تربیت جوانان و نوجوانان اشاره كرده و با تاکید بر تربیت اسلامی می فرمایند: "ما جوانهایمان را لازم داریم که تربیت بشوند به تربیت انسانی، یعنی تربیت اسلامی این جوانهایی که در آتیه باید این مملکت را حفظ کنند این مملکت را اداره بکنند اینها باید درست تربیت بشوند". حضرت امام (ره) ضمن تاکید بر اهمیت جوان و جوانی بر ضرورت تربیت و تهذیب نفس در این ایام اشاره می کنند و خطاب به جوانان می فرمايند:" اسلام آنقدر که به تهذیب این بچه های ما و جوانهای ما کوشش دارد به هیچ چیز کوشش ندارد از حالا که جوان هستید و قوای جوانی محفوظ است جدیت کنید به اینکه هوای نفس را از نفس خودتان خارج کنید". حضرت امام (ره) با اعتقاد به تحول عظیم به وجود آمده در جوانان در سایه انقلاب اسلامی فرمودند: " این تحولی که در جوانهای ما در انسانها ، آنهایی که متعهد هستند پیدا شده است اهمیتش بیشتر از آن تحولی است که در مملکت پیدا شده است "
امروز شاهديم كه، درخت تناور انقلاب اسلامي با جان نثاريها و ايثارگريهاي جوانان اين مرزوبوم، در مقابل انواع توطئه‌هاي داخلي و خارجي دشمنان بيمه شده است. به‌بركت انقلاب‌اسلامي، زمينه حضور جوانان در همه عرصه‌هاي نظام اسلامي فراهم گرديده و مشاركت آنان در عرصه‌هاي مختلف دستاوردهاي گرانبهايي براي جمهوري اسلامي در پي داشته است. با گسترش امكانات آموزشي و دانشگاهي در كشور، خيل عظيمي از جوانان وارد مراكز علمي كشور شدند و زمينه تربيت مديراني خلاق براي آينده كشور فراهم شده است. جوانان، حامل‌ومروج ارزش‌هاي ديني انقلاب هستند ونقش مهمي درحفظ و انتقال آنها برعهده دارند.
خودباوري جوانان رمز پويايي، ماندگاري و اقتدار انقلاب و نظام اسلامي طي ساليان اخير بوده است زیرا اعتماد به نفس و خودباوری نقش مهمی در اقتدار نظام و دستیابی به قله رفیع پیشرفت و توسعه ایران اسلامی دارد و در سایه خودباوری بسیاری از معضلات و مشکلات کشور حل خواهد شد. حضرت امام (ره) با نفی هر گونه خودباختگی برخودباوری و اعتماد به نفس تاکید می کنند و می فرمایند " یک ملت وقتی که یک مطلب را باور کرد که می تواند انجام بدهد انجام خواهد داد اساس باور این دو مطلب است باور ضعف و سستی و ناتوانی و باور قدرت و توانایی ، اگر ملت این باور را داشته باشد که ما می توانیم در مقابل قدرتهای بزرگ بایستیم این باور اسباب این می شود که توانایی پیدا می کنند و در مقابل قدرت های بزرگ ایستادگی می کنند ".
مقام معظم رهبری نیز از اعتماد به نفس و خودباوری به عنوان داروی فکری و روحی برای ملتها یاد می کنند و معتقدند که خودباوری و اعتماد به نفس نیروی حرکت ساز و حیات بخش جنبش های درخشانی بوده که در طول تاریخ برای برانداختن نظام سلطه و زور رخ نموده است.
پیشرفت های چشمگیر علمی در بحث انرژی هسته ای و علوم نوین از جمله سلولهای بنیادین و درمان برخی از بیماریهای صعب العلاج و درخشش جوانان فهیم و ساعی ایران اسلامي در عرصه رقابتهای علمی و ورزشي جهان ، ابتکارات، اختراعات و كسب افتخارات متعدد از آثار و نتایج مبارک اعتماد به نفس و خودباوری است و مطمئنا در سایه توجه به جوانان و تقویت اعتماد به نفس و خودباوری آنان زمینه تحقق تولید علم و جنبش نرم افزاری که مقام معظم رهبری بارها بر آن تاکید فرمودنده اند فراهم گشته و ایران اسلامی به دستاوردهای عظیمی در تمامی عرصه های سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی دست خواهد یافت.انشاء ا...

احاديث

رسول اکرم (ص)

دانش گر در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست خواهند یافت


OpenMind is a Free Template designed by Ricard Lozano.
Powered by Elxis - Open Source CMS.
Copyright (C) 2006-2015 Elxis.org. All rights reserved.